تاثیر غذای سالم بروی باروری و باردار شدن
تاثیر غذای سالم بروی باروری و باردار شدن
۲۵ خرداد, ۱۳۹۷
معاینات پزشکی دوران بارداری
بررسی سابقه بیماری ها قبل از بارداری
۲۶ خرداد, ۱۳۹۷

Woman Standing on Scale

وزن مناسب در زمان بارداری
وقتی که باردار می‌شوید، سلامت کودک تا حد زیادی به متعادل بودن وزن بدن شما بستگی دارد. بهترین حالت آن است که وزن شما به مدت حداقل سه ماه قبل از باردار شدن با قدتان متناسب باشد، بنابراین اگر خیلی اضافه وزن یا کمبود وزن دارید، به پزشک مراجعه کنید و برای داشتن وزن مناسب برنامه‌ریزی کنید.

پیشنهاد مطلب : رژیم غذایی بارداری
جز در صورتی که مشکلات وزن شدید داشته باشید، هرگز در زمان بارداری رژیم نگیرید، زیرا با این کار ممکن است بدنتان را از مواد غذایی حیاتی محروم سازید. پی‌گیری رژیم لاغری به معنی نداشتن برنامه متعادل غذایی و محرومیت از بسیاری مواد مغذی است. از این مهم‌تر، هر چه زنی لاغرتر می‌شود، قدرت باروری او نیز کاهش می‌یابد تا جایی که کاملاً عقیم می‌گردد و این اتفاق در زمانی رخ می‌دهد که احتمالاً او هنوز تا رسیدن به لاغری دل‌خواهش خیلی فاصله دارد. مشخص شده است برخی زنان اگر به وزنی برسند که ما تصور می‌کنیم فوق‌العاده مطلوب است، قدرت باروریشان کاملاً از دست می‌رود.

پیشنهاد مطلب: افزایش وزن در دوران بارداری

افزایش وزن در دوران بارداری

افزایش وزن دوران بارداری

همچنین مطالعات نشان می‌دهد فرزندانِ مادرانی که پیش از بارداری کمبود وزن داشته‌اند، آسیب‌پذیرتر از کودکان دیگرند.
استقبال از خطرات کاهش وزن در دوران بارداری الگوی معقولی نیست که زنان باردار بخواهند از آن تبعیت کنند.

پیشنهاد مطلب: تغذیه دوران بارداری
به جای آن‌که کودکتان را با پیامدهای مشکوک مواجه سازید، بهتر است که برنامه لاغری خود را به دوران پس از زایمان موکول کنید. البته این بدان معنی نیست که اعتقاد کهنه «به جای دو نفر بخور» را شعار خود قرار دهید، زیرا چاقی نیز قدرت باروری را تضعیف می‌کند. اما اگر برنامه غذایی مناسبی را دنبال کنید که شکر و فرآورده‌های مصنوعی کمتری در آن وجود داشته باشد، به‌طور طبیعی به وزن مطلوب خود دست می‌یابید.

پیشنهاد مطلب: ویتامین های مورد نیاز دوران بارداری