طرز تهیه غذای کمکی نوزاد – پوره‌ میوه

طرز تهیه غذای کمکی نوزاد
طرز تهیه غذای کمکی نوزاد – پوره‌ سبزیجات ساده
1 آوریل, 2017
طرز تهیه غذای کمکی نوزاد
طرز تهیه غذای کمکی نوزاد – پوره های فوری بدون نیاز به پخت
1 آوریل, 2017
طرز تهیه غذای کمکی نوزاد

طرز تهیه غذای کمکی نوزاد – پوره‌ میوه

پوره‌ میوه (۴ تا ۶ ماهگی)
– طالبی
با طالبی می‌توان پوره‌هایی خوشایند ساخت که مخلوط آن‌ها با موز له شده خوب می‌شود. بهتر است از شیرین‌ترین نوع طالبی استفاده کنید.
روش تهیه:
برای ۱ وعده غذایی نوزاد، تکه کوچکی از طالبی را بردارید، دانه‌های آن را جدا کنید، و گوشت را از پوست جدا کنید (بخش سبزتر گوشت را که به پوست نزدیک است استفاده نکنید). در مخلوط کن به صورت پوره در آورید.

– هلو یا شلیل
هلوی تازه و رسیده را می‌توان به تنهایی یا همراه با برنج بچه، موز، یا گلابی پوره کرد. این پوره برای اطفال بالای ۵ ماه مناسب است.
روش تهیه:
برای ۲ وعده غذایی نوزاد، در قاعده یک هلو یا شلیل رسیده دو برش به صورت ضربدری ایجاد کنید. سپس آن را به مدت ۱ دقیقه در آب در حال جوشیدن قرار دهید. پوست میوه را بکنید و گوشت آن را خرد کنید و سپس با مخلوط کن به صورت پوره درآورید. (هلو، شلیل، آلو، و انبه شیرین و رسیده را می‌شود به صورت خام استفاده کرد.)

– زردآلوی خشک
زردآلوی خشک و آماده خوردن سرشار از مواد مغذی است و وقتی میوه‌های فصلی کمیاب است مفید واقع می‌شود. مخلوط آن با برنج بچه یا پوره سیب یا گلابی خوب می‌شود.
روش تهیه:
برای ۴ وعده غذایی نوزاد، یک مشت زردآلوی خشک را همراه با مقدار کمی آب به مدت ۱۰ دقیقه یا تا وقتی که نرم شود بجوشانید. با استفاده از مخلوط‌کن به صورت پوره درآورید؛ از آب پخت به اندازه کافی استفاده کنید تا توده‌ای نرم و یک‌دست ایجاد شود. پوره را از صافی بگذرانید تا پوست و الیاف جدا شود.

– آووکادو
آووکادو (این میوه در ایران کمیاب است) میوه‌ای بسیار مغذی است و طعم و بافتی کره مانند دارد که کودکان خردسال عموماً دوست دارند. مخلوط آن با گلابی یا موز خوب می‌شود.
روش تهیه:
برای ۱ وعده غذایی نوزاد، یک آووکادوی رسیده و نرم انتخاب کنید و درست قبل از این‌که کودک آماده غذا خوردن شود آن را آماده کنید تا تغییر رنگ ندهد.
آووکادو را نصف کنید، ته آن را درآورید، و نصف گوشت آن را با چنگال له کنید، یا با حدود ۲ قاشق غذاخوری شیر مادر یا شیر خشک پوره کنید.

طرز تهیه سایر غذاهای کمکی نوزاد را در بیبی سنتر  ببینید.

avatar