زمان مناسب برای بچه دار شدن
زمان مناسب برای بچه دار شدن – بارداری اول
۲۴ مهر, ۱۳۹۵
فواید شیر دادن برای مادر
دوران شیردهی و بارداری مجدد
۲۵ مهر, ۱۳۹۵
زمان مناسب برای بچه دوم - بارداری دوم

زمان مناسب برای بچه دوم - بارداری دوم

زمان مناسب برای بچه دوم – بارداری دوم

بهترین سن برای بچه دار شدن ( بارداری اول ) چه سنی است ؟

به نظر می رسد که سنین بیست تا سی و پنج سالگی برای زنان بهترین زمان برای بچه دار شدن و پرورش جنین است. اگر مادری در سنی کمتر از هجده سال یا بیشتر از سی و پنج سال حامله گردد، امکان بروز مخاطراتی برای او و نوزادش وجود دارد، یعنی نوزاد ممکن است دارای عیب ژنتیکی گردد. یا به صورت نارس متولد شود.

زمان مناسب برای بچه دوم - بارداری دوم

زمان مناسب برای بچه دوم – بارداری دوم

چه موقعی بهترین زمان برای بارداری دوم و داشتن بچه دوم است؟

هر مادری پس از ازدواج مشتاق و مایل است که کودکانی داشته باشد و از رشد و نمو (نشستن، راه افتادن و حرف زدن) کودکان زیبای خود لذت ببرند. اما چون حاملگی و زایمان و پرستاری از کودک در تندرستی مادر اثر دارد و از لحاظ سلامت او را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین اگر پدر و مادر تمایل دارند فرزند دیگری داشته باشند، بهتر است فاصله مناسبی را رعایت کنند. یعنی حداقل سه تا شش سال بین تولد دو کودک، اول و دوم خود فاصله بیندازند و با برنامه ریزی لازم، مقدم کودک دوم خویش را گرامی بدارند.

از طرفی وقتی بچه دوم و یا سوم به خانواده اضافه می شود، تغییر فاحشی در ساختار خانواده به وجود می آید و سلامت کودکان خانواده به فراهم بودن نیازهای آنان مانند تغذیه کافی، بهداشت، ورزش و تفریح و بالاخره تعلیم و تربیت و حتی فراهم شدن امکانات ازدواج آینده آن ها بستگی دارد. بنابراین هر پدری  و مادری با توجه به امکانات خود باید برای داشتن فرزند دیگر تصمیم بگیرند. اگر پدر و مادر هر دو شاغل هستند و امکانات اضافی برای رفاه خانواده در اختیار ندارند، باید بیشتر بیاندیشند و سپس تصمیم به داشتن فرزند دیگر بگیرند.

پیشنهاد میکنیم ” رابطه جنسی تازه والدین ” را نیز بخوانید.

رد کردن

خاله زنک - اتاق گفتگوی بیبی سنتر