درمان آسم و تنگی نفس کودک با طب سنتی
درمان آسم و تنگی نفس کودک با طب سنتی
۲۷ دی, ۱۳۹۶
مهارت-کنترل-مدفوع-در-کودکان
مهارت کنترل مدفوع در کودکان
۳ بهمن, ۱۳۹۶
رشد-شخصیتی-کودک

رشد-شخصیتی-کودک

رشد شخصیتی کودک
برای خوش‌بخت بودن، کودکان ما باید قادر به سازگاری‌های شخصی و اجتماعی مؤثری باشند. در فرهنگ‌هایی که زندگی اجتماعی بسیار پیچیده است، شخصیت حائز اهمیت می‌باشد.
درک این نکته برای والدین مهم است که در شکل‌گیری شخصیت کودک آن‌ها، تربیت تأثیر بیشتری نسبت به وراثت دارد. بنابراین والدین باید مراقب باشند صفاتی را در کودکان خود پرورش دهند که بعداً در زندگی آن‌ها مفید واقع شود.
بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی کودک شما از قبیل توانایی برقراری ارتباط با مردم و سازگاری با آن‌ها، درس گرفتن از اشتباهات، تمایل به همکاری و سخت‌کوشی، قدرت مشاهده، تمرکز، تحقیق، و سرانجام توانایی خلاق، دقیق، مصمم و جاه‌طلب بودن، در سرنوشت آینده کودک شما مؤثر است. تمامی این خصوصیات به کودک شما کمک می‌کنند، در حالی که خصوصیاتی مثل تنبلی، ناتوانی در تمرکز، کُندی تفکر و ناتوانی در بیان مقصود و احساسات، باعث عقب افتادن کودک شما می‌گردد.
والدین می‌توانند تأثیر عمیقی بر اکتساب این خصوصیات شخصیتی داشته باشند و کمک زیادی به تحکیم صفات ذاتی از قبیل استقلال، پاسخ‌دهی (به آسانی لبخند زدن)، دقت، خونسردی و اعتمادبه‌نفس نمایند.

رشد شخصیتی کودک تا دوسالگی را نیز بخوانید.
والدین هم‌چنین مسئول انتقال خودآگاه یا ناخودآگاه صفات شخصیتی خود به کودکان‌شان می‌باشند. یک پدر یا مادر ناشکیبا به‌ندرت یک کودک صبور تربیت می‌کند و یک کودک سخت‌گیر غالباً والدین سخت‌گیری داشته است. هم‌چنین سخت‌گیر بودن یک کودک، غالباً پاسخ طبیعی به یک چارچوب خانوادگی سخت‌گیرانه است. یک پدر و مادر خون‌سرد که هر مشکلی را به‌سادگی می‌پذیرد و با آن برخورد می‌کند، بسیار به‌ندرت ممکن است فرزندی سخت‌گیر داشته باشد.
بنابراین به یاد داشته باشید که تمامی زندگی کودک شما در سال‌ها و حتی ماه‌های اول زندگی او شکل می‌گیرد. اگر نیازهای اساسی کودک شما برآورده شود و به مقدار زیاد از محبت، توجه و انگیزش برخوردار گردد، احتمال این‌که در بزرگ‌سالی انسانی شاد و خوش‌بخت باشد، زیاد است.

شاید خواندن ” هشت راه بازی کردن با کودکان ” و ”  ۱۵ ترفند برای زمانی که با کودک خود کتاب می خوانید “خالی از لطف نباشد.

رد کردن

خاله زنک - اتاق گفتگوی بیبی سنتر