طرز تهیه غذای کمکی نوزاد – نخستین پوره میوه

طرز تهیه غذای کمکی نوزاد
طرز تهیه غذای کمکی نوزاد – پوره هویج یا سیب زمینی
1 آوریل, 2017
طرز تهیه غذای کمکی نوزاد
طرز تهیه غذای کمکی نوزاد – پوره‌ سبزیجات ساده
1 آوریل, 2017
طرز تهیه غذای کمکی نوزاد

طرز تهیه غذای کمکی نوزاد – نخستین پوره میوه

نخستین پوره میوه (۴ تا ۶ ماهگی)

مواد لازم:
۲ عدد سیب یا گلابی رسیده به اندازه متوسط، پوست‌کنده و بی‌هسته برای ۶ وعده.

نکته: هر میوه‌ای که برای نخستین پوره به‌کار می‌برید، به‌جز موز و آووکادو، باید پخته شود. در ۵ ماهگی می‌توانید از هلو، انبه، آلو، طالبی و هندوانه به صورت خام استفاده کنید، مشروط به این‌که رسیده و آب‌دار باشد.
فقط میوه‌های شیرین و کاملاً رسیده را برای کودک خود انتخاب کنید. این پوره کمی رقیق‌تر از پوره سبزیجات خواهد بود. مخلوط پوره سیب و گلابی خوب می‌شود.

روش تهیه:
۱- میوه انتخاب شده را به قطعات کوچک هم اندازه خرد کنید. تکه‌ها را همراه با آب در قابلمه‌ای با ته ضخیم بریزید، در آن را بگذارید، و با حرارت کم بپزید تا وقتی که نرم شوند (برای سیب حدود ۱۰ دقیقه، برای گلابی حدود ۴ دقیقه).
۲- میوه پخته شده را در مخلوط‌کن همراه با مقداری آب قابلمه به صورت پوره درآورید. در صورت لزوم مقداری آب جوشیده و سرد شده به آن اضافه کنید تا رقیق‌تر شود.
۳- کمی از پوره را با قاشق در کاسه کودک بریزید و به صورت ولرم به او بخورانید. بقیه را در قالب‌های یخ استریل بریزید و منجمد کنید.
در شیوه دیگر یک موز خام را له کنید و با تقریباً ۲ قاشق غذاخوری شیر مادر یا شیر خشک پوره کنید. در صورت لزوم، موز را می‌توانید چند ثانیه در اجاق مایکروویو حرارت دهید تا له کردن آن آسان‌تر شود. این پوره‌ها برای منجمد کردن مناسب نیست.

طرز تهیه سایر غذاهای کمکی نوزاد را در بیبی سنتر  ببینید.

avatar