تأثیر غذا بر جنسیت فرزند
تأثیر غذا بر جنسیت فرزند
۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷
برنامه غذایی برای انتخاب جنسیت فرزند
برنامه غذایی برای انتخاب جنسیت فرزند
۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷
تأثیر غذا و اندازه‌گیری دمای بدن بر جنسیت بچه

تأثیر غذا و اندازه‌گیری دمای بدن بر جنسیت بچه

تأثیر غذا و اندازه‌گیری دمای بدن بر جنسیت بچه

شرح حال یک زن که خواهان دختر است

خانمی بعد از چهار پسر، چنان مشتاق داشتن یک دختر بود که احساس می‌کرد اگر ترتیبی دهد که طبق نظریه «هیزل»، عمل آمیزش پیش از تخمک‌گذاری انجام شود و همچنین برنامه غذایی خود را عوض کند، چیزی را از دست نخواهد داد.

این خانم، تا سه ماه مشغول تهیه نمودار حرارتی بدنش بود و پس از این مدت دریافت که دمای بدنش در چهاردهمین روز از هر چرخه، افزایش می‌یابد.

او هم‌چنین مصرف چای و قهوه را کنار گذاشته بود و فقط آب معدنی یا شیر می‌خورد.

این خانم، مصرف نان را هم کم کرده، البته نه آن طور کامل که در برنامه غذایی‌اش مقرر شده بود (فقط نان بی‌نمک می‌خورد) و غذاهای نمک‌دار را به کلی کنار گذاشته بود. مصرف نمک، چه در طبخ غذا و چه روی میز، برای او ممنوع بود.

این خانم می‌گوید: «مشکل‌ترین قسمت این برنامه، محرومیت از قهوه بود. من عاشق قهوه هستم و به طور معمول روزی شش فنجان قهوه می‌خوردم. اما در آن مدت، به جای قهوه، دم کرده تخم رازیانه می‌خوردم. همسرم اغلب به من می‌خندید و فنجان قهوه‌اش را زیر بینی من تکان می‌داد! او باور نمی‌کرد که این محرومیت‌های غذایی تأثیری در نتیجه کار داشته باشد.»

اما روزی که سرانجام پنجمین فرزند آن‌ها – خواهر کوچولویی برای چهار پسر دوست داشتنی – به دنیا آمد، نظر همسر این خانم نیز عوض شد.

این خانم می‌گوید: «من نمی‌دانم که برنامه غذایی باعث این نتیجه شد یا زمان‌بندی. ما برنامه زمان‌بندی هیزل را با دقت و موبه‌مو اجرا کردیم اما معتقدم که هر چه بود، نتیجه همان کارها بود و حالا همسرم هم با من هم عقیده است.»

پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تأثیر غذا بر جنسیت فرزند را مشاهده کنید

برنامه غذایی یا زمان‌بندی؟

خوب، حتی این خانم هم همه جزئیات برنامه را رعایت نکرده و مکمل‌های معدنی را مصرف نکرده است.

در این‌جا نیز باید بگوییم زنانی که سابقه بیماری‌های کلیوی را در خانواده‌شان دارند، نباید رژیم غذایی سرشار از کلسیم (برای دختردار شدن) را به کار بندند. به علاوه، پی‌گیری هر برنامه غذایی غیر متعادلی که سبب محرومیت مادر از برخی مواد غذایی مهم می‌شود، خطر بزرگی است که سلامتی کودک را نیز تهدید می‌کند. این محرومیت گاهی مانع از آن می‌شود که کودک (جنین) به حداکثر سلامتی و قابلیت‌های ممکن دست یابد.

بنابراین، مادر ابتدا بایستی برنامه غذایی و شرایط خود را تحت مراقبت یک متخصص تغذیه یا مرکز درمانی قرار دهد تا از درستی آن مطمئن شود. برای همه والدین، داشتن کودکی سالم مهم‌تر از داشتن کودکی از «جنس مورد نظر» است.