راهنمای مسافرت همراه نوزاد با اتومبیل و هواپیما
راهنمای مسافرت همراه نوزاد با اتومبیل و هواپیما
۲۱ دی, ۱۳۹۶
حضانت فرزند
حضانت فرزند
۲۱ دی, ۱۳۹۶
بستن چمدان بچه مسافرت

بستن چمدان بچه برای مسافرت
اشیاء و وسایل ضروری برای سفر نوزاد عبارت‌اند از:
– پوشک اضافی
– قطره آب‌نمک برای گرفتگی بینی و آسپیراتور بینی
– ساک بغلی یا پشتی برای حمل نوزاد
– بالاپوش راحت و گشاد
– لباس خواب
– سنجاق اضافی برای پوشک
– جوراب بلند
– کلاه آفتابی، برای مسافرت به هوای گرم و آفتابی
– پماد اکسید روی
– زیرپوش
– لباس اضافی که نوع و تعداد آن بستگی به آب و هوای مقصد و مدت مسافرت دارد.

راهنمای مسافرت همراه نوزاد با اتومبیل و هواپیما را نیز بخوانید.

معمولاً مسافرت با نوزاد، اگر تنفس او مرتب، حال عمومی او مناسب و وزن او حدود چهار کیلوگرم و بیشتر باشد مطمئن است. البته بهتر است در این مورد با پزشک مشورت کرد و درباره نوزاد از او راهنمایی خواست. اگر خانواده‌ای در آب و هوای گرم یا معتدل زندگی می‌کنند و مقصدشان منطقه‌ای با هوای مشابه است: این مسافرت برای نوزاد اشکالی ندارد. ولی مسافرت از جای گرم به آب و هوایی سرد مشکل است و عادت کردن به هوای سرد برای نوزاد دشوار است. در این شرایط نوزاد به لباس گرم‌تر و مراقبت بیشتری نیاز دارد. نوزاد تغییر دمای زیاد را تحمل نمی‌کند و برای تنفس راحت به هوای مرطوب نیاز دارد. در زمستان‌های سرد و در جایی که با سیستم حرارت مرکزی گرم می‌شود، هوا خشک است و برای تنفس نوزاد مناسب نیست. در این مکان‌ها برای مرطوب کردن هوا و جلوگیری از گرفتگی بینی نوزاد، باید از کتری بخار استفاده کرد.
نوزاد معمولاً در طول سفر خسته می‌شود و به علت تغییر برنامه روزانه و شلوغی، شروع به بهانه‌گیری می‌کند. مادر هنگام مسافرت مسئولیت زیادی به عهده دارد و تا حدی نوزاد را فراموش می‌کند و این امر نیز در بهانه‌گیری نوزاد مؤثر است. برای جلوگیری از این مشکل باید از سفرهای طولانی و شرکت در مهمانی‌های شلوغ یا بازدید چند خانواده در یک روز خودداری کرد تا آسایش و رضایت نوزاد تأمین گردد.
به‌طور کلی می‌توان گفت که مسافرت برای نوزاد جالب است و به آسانی به تغییر محیط عادت می‌کند. برای نوزاد خانه جایی است که مادر و افراد خانواده در آن‌جا حضور دارند.

خاله زنک - اتاق گفتگوی بیبی سنتر