وضعیت-روحی-مادر-پس-از-مرده-زایی
وضعیت روحی مادر پس از مرده زایی
۱۲ اسفند, ۱۳۹۶
نیروی-جسمانی -وزاد-سالم-شنا
اعمال ناخودآگاه و خودآگاه نوزاد
۱۳ اسفند, ۱۳۹۶
بارداری-مجدد-پس-از-مرده-زایی

بارداری-مجدد-پس-از-مرده-زایی

بدیهی است که بررسی کامل مادر قبل از بارداری بعدی بسیار مهم است. اگر مادر مبتلا به بیماری زمینه‌ای مانند دیابت، کم‌کاری یا پرکاری تیروئید، فشارخون بالا و… باشد حتماَ باید درمان شود. متأسفانه خطر تکرار فوت جنین در بارداری بعدی وجود دارد.

میزان بروز این خطر با توجه به علت مرده‌زایی تفاوت دارد و در مواردی که باوجود تمام بررسی‌ها علتی یافت نمی‌شود، خطر کمتر است. انجام بررسی کروموزومی و کالبدشکافی از جنین فوت شده به‌خصوص در مواردی که بررسی‌های قبلی از نظر سلامت جنین انجام نشده باشد، توصیه می‌شود.

پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله وضعیت روحی مادر پس از مرده زایی را مشاهده کنید.

بهتر است خانم‌های چاق قبل از اقدام به بارداری مجدد، حتماَ وزن خود را کم کنند. هم‌چنین ترک سیگار و دیگر دخانیات الزامی است. پس از بارداری نیز خانم باردار باید بلافاصله زیر نظر پزشک متخصص پرونده مراقبت تشکیل دهد. انجام سونوگرافی و آزمایش خون هم‌زمان در سه ماهه اول بارداری از نظر مشکلات کروموزومی ضروری است.

در سه ماهه دوم نیز باید یک سونوگرافی دقیق از نظر بررسی سلامت جنین به علاوه اکوکاردیوگرافی یا بررسی سلامت قلب جنین انجام شود. شمارش حرکات جنین به وسیله مادر باید از ۲۸ هفته بارداری آغاز شود و از همین زمان شروع بررسی‌های سونوگرافیک مکرر تا انتهای دوران بارداری از نظر رشد جنین و کفایت جریان خون جفت و بند ناف لازم است.

خاله زنک - اتاق گفتگوی بیبی سنتر