کمک کردن به نوزاد برای گرفتن سرشیشه
کمک کردن به نوزاد شیرخوار برای گرفتن سرشیشه
۲۷ آبان, ۱۳۹۶
مقدار شیرخشک و تعداد وعده های تغذیه
مقدار شیرخشک و تعداد وعده های تغذیه
۲۸ آبان, ۱۳۹۶
انواع سرشیشه

انواع سرشیشه
سرشیشه با شکل طبیعی
این سرشیشه طوری است که مک زدن آن شباهت زیادی با عمل مک زدن هنگام شیر خوردن از سینه مادر دارد و بنابراین به رشد صحیح کام و آرواره‌های کودک کمک می‌کند. سرشیشه را باید طوری در دهان کودک بگذارید که سوراخ‌های آن رو به بالا قرار گیرد، تا شیر به سقف دهان کودک بپاشد.

سرشیشه معمولی
شکل سرشیشه‌های معمولی طوری است که مک زدن از آن حقیقتاً مانند مک زدن از سینه مادر نیست. سرعت جریان شیر از سر شیشه‌های مختلف، متفاوت است اما هر بار که به نوزاد شیر می‌دهید به سر شیشه توجه کنید. با هر ثانیه دو یا سه قطره شیر جریان یابد. برای خوب جریان یافتن شیر، سوراخ ضربدری شکل بهتر از سوراخ گرد است.

سرشیشه ضد قولنج
سرشیشه ضد قولنج به صورتی است که همراه با مک زدن کودک و خروج شیر از شیشه، هوا وارد شیشه می‌شود. این امر موجب می‌شود که سرشیشه جمع نشود و بنابراین جریان شیر یکنواخت باشد و کودک هوا نبلعد.
سرشیشه‌های دارای جنس سیلیکون تا یک سال دوام می‌آورد و سرشیشه‌های جنس لاتکس معمولاً پس از حدود یک ماه خراب می‌شود.

سرشیشه با قاعده پهن
این نوع سرشیشه برای شیشه‌های مختلف قابل استفاده نیست. هم‌چنان که کودک مک می‌زند، لب‌های او به قاعده نرم سر شیشه فشار می‌آورد و نوک سر شیشه تقریباً مانند نوک سینه مادر در دهان کودک به داخل و خارج حرکت می‌کند. قبل از سر هم کردن بطری و آماده کردن آن برای ریختن شیر، سرشیشه و حلقه را روی هم سوار کنید.

رد کردن

خاله زنک - اتاق گفتگوی بیبی سنتر